Whatsapp: 0(507) 644 33 43

"Bugün, Yarın, Daima İSTEK"

Başarılarımız

BAŞARILARIMIZ

7 OCAK OSMANİYE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU KOMPOZİSYON YARIŞMASI BİRİNCİSİ:

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü̈ kutlama etkinlikleri kapsamında online olarak düzenlenen Kurtuluştan Kuruluşa ve Millî Mücadele Konulu Liseler arası kompozisyon yazma yarışmasında birinci olan okulumuz öğrencisi Yade Ceylin YASAN kendi sesinden eserini bizler için okudu. Öğrencimiz Yade Ceylin YASAN’ı ve yarışmada emeği geçen tüm öğrencileri tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

LOGO VE POSTER YARIŞMASI:

Logo and Poster Competition” between Osmaniye Istek Schools students was held. Our school Erasmus corner was decorated with the logos and posters of our students who come first .

Osmaniye İstek Okulları öğrencileri arasında Erasmus için “Logo ve Poster Yarışması” düzenlendi. Birinci seçilen öğrencilerimizin logoları ve posterleriyle okulumuzun duvarları süslendi.

ERASMUS+ PROGRAMI ‘LİFE İS MATHS AROUND US’ İSİMLİ AVRUPA BİRLİĞİ PROJEMİZ KABUL GÖRMÜŞTÜR
İSTEK Osmaniye Okulları olarak ERASMUS+ programı ‘Life is Maths Around Us’ isimli Avrupa Birliği projemiz kabul görmüştür.
2019 Avrupa delegasyonu Erasmus+ Okul Eğitimi Projesi kapsamında hazırladığımız KA229 projemiz ‘Life is Maths Around Us’ 5 farklı ülkeden okulların katılımıyla gerçekleştirilecektir. İSTEK Osmaniye Okulları Ortaokul kademesi olarak bu projede Türkiye’yi temsil edeceğiz. Bu çalışmayla bilim, teknoloji ve matematikte uluslararası düzeyde başarı seviyemizi daha ileriye taşımayı hedefledik.
Aynı zamanda bilimsel düşünceyi kazandırmak yolunda temel yeterliliklerinin gelişimini güçlendirmeye önem ve öncelik vererek dünya vatandaşı öğrenciler yetiştirmeyi başaracağız. Projede görev alan ve katılım sağlayacak öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diler projemiz Osmaniye ilimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

2020 YKS GURUR TABLOMUZ
Hayallerindeki üniversiteyi İSTEK’le kazanan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, bu başarıda imzaları olan değerli akademik kadromuzu kutlarız.

LGS ŞAMPİYONU

İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir. İSTEK’Lİ olmak bu başarının ilk adımıdır. İnsanı büyük yapan kendi azmi ve sabrıdır. Büyük başarıların sahipleri küçük işleri titizlikle yapabilme sabrını gösteren kişilerdir. Öğrencilerimiz, onlara destek veren aileleri ve öğretmenlerimiz bu başarı yolunda ‘’üşenme, vazgeçme, erteleme ‘’ sloganı ile gerek birebir eğitim gerek online eğitim süresince verimli ve istekli çalışarak, yorulmadan, doğru hamlelerle hedeflerine ulaştılar. Başarı ben başaracağım diyenlerindir. Türkiye 1.liğine adını yazdıran öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerimizi kutlar, sosyal, eğitim ve meslek hayatlarında bu başarıyı taçlandırmalarını dileriz. 2 yıl üst üste LGS şampiyonu çıkarmanın onuru ve gururu ile İSTEK’li olmak ayrıcalıktır.

OKUMA BECERİLERİ UYGULAMASI SINAV SONUÇLARI

Bu yıl Ulusal bazda ilk defa uygulanan ONLİNE OKUMA BECERİLERİ UYGULAMASI sınav sonuçlarına göre okulumuzda 5.sınıflarımızdan
Arda Ertuğrul %2,
Zeynep Berre Çetinkaya %4,
Zeynep Oskay %5
Yüzdelik dilimlerine girmeye hak kazanmıştır.
Başarılarını kutluyor, devamını diliyoruz.

Ulusal bir sınav olan ve ilk defa uygulanan Okuma Becerileri Geliştirme (OKUBEG) sınavı *27-30 Mayıs tarihleri arasında ONLİNE* olarak uygulanmıştır.
Uluslararası geniş ölçekli sınavlar ile yakından ilişkili bir uygulamadır.
Öğrencilerin metinleri anlama, açıklama, ilişkilendirme ve çıkarım yapma becerilerinin yanında kendi düşüncelerini yorumlama ve değerlendirme becerilerini kullanmalarına imkan veren bir uygulamadır.
Sınava 5-6-7.sınıf öğrencilerimizden _sadece ulusal sınava kayıt yaptıran öğrenciler katılmıştır.

ULUSLARARASI KANGURU MATEMATİK SINAVI SONUÇLARI

Uluslararası Kanguru Matematik sınavına bu yıl ortaokul 5,6,7 ve lise 9 ve 10.sınıflarımızdan katılım sağlanmıştır. Sonuçlara göre;
5.sınıfımızdan
Burcu Pırnaz, Zeynep Berre Çetinkaya, Zeliha İzgi Samyürek;
6.sınıfımızdan
Arda Aksoy,Burak Mart
10.sınıfımızdan Ali Hamza Ersoy
Öğrencilerimiz Finale girmeye hak kazanmışlardır. Başarılarını kutluyor, devamını diliyoruz.

KİCK BOKS MÜSABAKASI ŞAMPİYONLARI

Okul Sporları tarafından düzenlenen Kick boks müsabakalarında okulumuz öğrencilerinden Yüşa Emre DEMİRTAŞ ve Talha DEMİRTAŞ il şampiyonu, Zeynep Nehir YILMAZER il ikincisi olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DÜZİÇİ KURTULUŞ KUPASI SATRANÇ TURNUVASI
Düziçi Kurtuluş̧ Kupası Satranç̧ Turnuvası, Düziçi Gençlik ve Spor Müdürlüğü/TSF Düziçi Temsilciliği organizasyonunda 24 Mart tarihinde 5 ayrı kategori ve 135 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. Kıyasıya yarışın olduğu turnuvada 18 yaş ve altı kategoride öğrencimiz Egemen İŞBİLİR ikinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ADANA ATLI SPOR KULÜBÜNDE TENİS TURNUVASINDA 1.Sİ
Öğrencimiz Irmak Baytekin Adana Atlı Spor Kulübünde düzenlenen 12 yaş kategorisinde hafta sonu tenis turnuvasında 1. inci olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ULUSLARARASI MATH LEAGUE SONUÇLARI

Uluslararası matematik sınav sonuçlarında başarılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz !!!
Uluslararası MATH LEAGUE İngilizce matematik sınavı sonuçlarına göre
5.sınıflar arasında 76 okuldan 7.
6.sınıflarda 23 okuldan 11. Olarak adımızı yazdırarak yeni bir başarı serüvenine giriş yapmış bulunuyoruz.
Ayrıca 5.sınıfımızdan İREM ÖZGE SÖNMEZ adlı öğrencimiz 308 öğrenci arasından 1.lik elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştır.
Öğrencilerimizi, öğretmenlerimiz ve bu konuda bizi destekleyen velilerimizi tebrik ediyoruz.

FENBEG SINAV SONUÇLARI

Osmaniye Doğa Koleji olarak başarılarımızın bir yenisi FENBEG’ten
FENBEG sınav sonuçlarına göre ilk %3’lük dilime giren öğrencilerimiz BİLİM uygulamasına katılmaya, ilk %5’lik dilime göre giren öğrencilerimiz Başarı sertifikasını almaya hak kazanmışlardır.
Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize bu süreçte desteklerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

MATBEG SINAVI SONUÇLARINA
Osmaniye Doğa Koleji olarak başarılarımıza devam ediyoruz
MATBEG sınavı sonuçlarına göre %2 diline girerek bir üst aşama sınavına hak kazanan
5.sınıf Zeynep Berre Çetinkaya
6.sınıf Mustafa Mert Doğan
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

KÜÇÜK KIZ BASKETBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ!

Küçük Kız Basketbol Takımımız İl İkincisi! Finale kadar yenilgisiz gelen takımımız final maçında karşılaştığı Şehit Yasemin Tekin Ortaokuluna yenilerek İl 2.si olmuştur. Finale kadar çok iyi mücadele gösteren Öğrencilerimizi ve rakibimizi tebrik ederiz.

OKUL SPORLARI KÜÇÜK ERKEKLERDE ŞAMPİYON DEĞİŞMEDİ!
Finalde karşılaştığı rakibi Atabey Kolejini 49-47 mağlup eden Doğa Koleji Küçük Erkek Basketbol Takımımız üst üste 2. Kez şampiyonluğunu ilan etti. Final maçında takım kaptanlarımız Bora YILDIRIM 24 Sayı, Ulaş OLU 12 Sayı ile takımımız adına en skorerler olmayı başardı.
Sahada mücadele eden ve tribünde arkadaşlarını destekleyen tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

KÜÇÜK ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ FİNALDE

Küçük erkek basketbol takımımız yarı finalde karşılaştığı Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu karşısında galip gelerek finale yükselme başarısı göstermiştir. Maç sonu birlikte fotoğraf çekilen her iki takım sporcularını da tebrik ederiz.

KÜÇÜK KIZ BASKETBOL TAKIMIMIZ YARI FİNALDE

Küçük kız basketbol takımımız çeyrek finalde rakibi Remzi Özer YİBO karşısında galip gelerek yarı finale yükselme başarısı gösterdi. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU TENİS TURNUVASINDA İL BİRİNCİSİ

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Hatay’da Tenis ve Satranç Spor Kulübünde farklı kulüplerin ve illerin katılımları ile hafta sonu yapılan 2×4 10 Yaş Erkek Tenis Turnuvasında öğrencimiz Mehmet Kerem Kamış yenilgisiz il birincisi olmuştur. Öğrencimizi ve emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

KARATE İL ŞAMPİYONU

5A öğrencimiz Kübra Miray Köken Osmaniye de Karate küçük yaş grubu kendi kategorisinde İl Şampiyonu olmuştur. Öğrencimiz tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

SEZONA GALİBİYET İLE BAŞLADIK

Küçük Erkek Basketbol Takımımız Erdem Beyazıt Ortaokulu karşısında galip gelerek sezona galibiyet ile başladı.

KÜÇÜK ERKEK BASKETBOL TAKIMIZ SAHADAN GALİP AYRILIRDI

Şehit Bekir Evren Ortaokulu ile karşılaşan okulumuz küçük erkek basketbol takımız sahadan galip ayrılırken maç sonu 2 okul öğrencileri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Her iki okul öğrencileri tebrik ederiz.

HATAY İLİNDE DÜZENLENEN OKUL SPORLARI GENÇ B GRUP ŞAMPİYONASINDA İLİMİZİ OSMANİYE ŞAMPİYONU OLARAK TEMSİL ETTİK

3-5 Şubat 2020 tarihleri arasında Hatay ilinde düzenlenen Okul Sporları Genç B Grup şampiyonasında ilimizi Osmaniye Şampiyonu olarak temsil eden okulumuz Fen Lisesi turnuvayı 2 Galibiyet 1 Mağlubiyet ile grubu 2. tamamlamıştır. İlimizi en güzel şekilde temsil eden öğrencilerimizi tebrik ederiz.

OKULUMUZ FEN LİSESİ GENÇ B ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ YARI FİNALDE

Okulumuz Fen Lisesi Genç B Erkek Basketbol takımımız okullar arası basketbol turnuvasında Şehit Mehmet Karacatilki İmam Hatip Lisesi karşısında galibiyet elde ederek yarı finale çıkmıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

FEN LİSESİ GENÇ B BASKETBOL TAKIMIMIZ KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

Fen Lisesi Genç B Basketbol takımımız kazanmaya devam ediyor. Osmaniye Anadolu Lisesi karşısında sahadan galibiyet ile ayrılan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

YILDIZ ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ YOLUNA YENİLGİSİZ DEVAM EDİYOR

Yıldız Erkek Basketbol takımımız yoluna yenilgisiz devam ediyor. Atatürk Ortaokulu ile oynanan maç sonunda her iki takımda birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Her iki okul öğrencilerini tebrik eder başarılar dileriz.

OKULLAR ARASI BASKETBOL TURNUVASINA GALİBİYET

Doğa Koleji Fen Lisesi Genç B Erkek Basketbol takımımız okullar arası basketbol turnuvasına Adnan Oğuz Anadolu Lisesi galibiyeti ile başladı. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

ORTAOKUL ERKEK TAKIMIMIZ ŞAMPİYONLUK PAROLASI

Ortaokul erkek takımımız şampiyonluk parolası ile başladığı sezonun ilk maçında Özel Bilim Koleji ile karşılaştı. Maçı kazanan sporcularımızı ve centilmence mücadele eden rakibimizi tebrik ederiz.

Right Menu Icon