Whatsapp: 0(507) 644 33 43

"Bugün, Yarın, Daima İSTEK"

“İLKOKUL ÖĞRENCİLERİYLE ANTAKYA-SAMANDAĞ”

Osmaniye Doğa İlkokul bir grup öğrenci, aileleri ve öğretmenleri ile Antakya-Samandağ’a gezi gerçekleştirdiler. Sabah erken saatlerde hoşgörü, medeniyet ve kardeşlik şehri olan Hatay’a doğru hareket edildi. Hatay’da serpme kahvaltı yapıldıktan sonra Hatay’ın sahil kenti olan Samandağ’a geçildi. Titus Tünelleri, Musa Ağacı, Harbiye, Habibi-i Neccar Camii gezildikten sonra Tarihi Uzun Çarşıda serbest zaman geçirilerek öğrenci ve öğretmenlerimiz en güzel şekilde eğlenerek stres attılar.

ÖĞRENCİLERİMİZİN ÜNİVERSİTE ZİYARETİ”

Okulumuz 11. sınıf öğrencilerimiz Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesini ziyarette bulundular. Üniversitelerin bölümleri, derslikleri, eğitim modelini yerinde görme imkanı bulan öğrencilerimiz, kariyer planlamalarında kendilerine uygun seçeneği keşfederek içsel motivasyonlarını güçlendirdiler.

“LİSE ÖĞRENCİLERİ KAPADOKYA’DA”

Lise öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte hafta sonu, Erciyes, Ürgüp, Göreme, Kapadokya, Avanos’a gezi düzenlediler.

ULUSLARARASI ADANA TÜYAP FUARI”

Hafta sonu ortaokul ve lise öğrencilerimiz öğretmenleri rehberliğinde Adana TÜYAP Çukurova 12. kitap fuarına gezi gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz, düzenlenen bu etkinlikte ünlü yazarlarla bir araya gelip o gün orada bulunan yazarlarla hem konuşma fırsatı yakaladılar hem de kitaplarını imzalattılar. Öğrencilerimiz bu geziyle farklı yayınevlerinin kitaplarını takip etme imkanı da buldular. Daha sonra Real AVM’ye geçen öğrencilerimiz arkadaşlarıyla yemek yemenin, alışveriş yapmanın keyfini çıkardılar. Gezi sonunda öğrencilerimiz mutlu bir şekilde Osmaniye’ye döndüler.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ANITKABİR’DE ATA’NIN HUZURUNDA”

Okulumuz, bir grup öğrenci ve öğretmenleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yılı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret eden öğrenciler, Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesini ziyaret ettikten sonra tören alanına geldiler. Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular, mozoleden ayrılan öğrenciler Atatürk’ün kalemlerinden, kitaplarına, kıyafetlerinden, kişisel bakım eşyalarına kadar birçok eşyasının sergilendiği müzeyi gezdiler. Özellikle Atatürk’ün zengin kitap koleksiyonu öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Öğrenciler bu geziyle Atatürk’ün hayatı ve yaptıkları hakkında kitaplarda okuduklarından çok daha fazlasını görmenin heyecanı ve coşkusunu yaşadılar. Daha sonra Cumhuriyetimizin mihenk taşlarından olan 2. Meclisi gezdiler.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ÇANAKKALE’DE ECDADI İLE BULUŞTU”

Okulumuz, bir grup öğrenci ve öğretmenleri, Çanakkale ziyareti gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz Ecdadı ile buluştu. Ayrıca tarihi yarımadada geçmişe bir ziyaret yaptı.

“ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİYLE GAZİANTEP”

Okulumuz Ortaokulu bir grup öğrenci ve öğretmenleri ile Gaziantep iline gezi gerçekleştirdiler. Sabah erken saatlerde okuldan hareket edildi.  Zeugma Mozaik Müzesi gezildi, Erikçe Kayak Merkezindeki Tuding Botuna bindiler, Şahinbey Doğa Parkı’nda teleferik, minyatürk, dağ kızağı aktiviteleri yapan öğrenci ve öğretmenlerimiz en güzel şekilde eğlenerek stres attılar. Bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif olmak üzere düzenlenen günübirlik gezide öncelikli amacımız,  öğrencilerimizin eğlenirken öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Akşam saatlerinde Osmaniye’ye dönen öğrencilerimizin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

“İTALYA, FRANSA ve İSPANYA MİMARI GEZİSİ”

Okulumuz Lise ve Ortaokulu bir grup öğrenci ve öğretmenleri ile Roma, Floransa, Marsilya, Nice, Monte Carlo, Cannes, Monaco, Barcelona’yı ziyaret ederek, bilim, kültür ve sanat peşinde Avrupa yollarına düştüler.

Right Menu Icon