Whatsapp: 0(507) 644 33 43

"Bugün, Yarın, Daima İSTEK"

“EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”

Öğrencilerimiz ‘’En Büyük Engel Sevgisizliktir’’ diyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde fark yarattı. Dünyada her 8 kişiden birinin engelli olduğu göz önüne alındığında engellilik son derece hassas ve farkındalık kazanılması gereken bir konu. Çocuklarımızın çevrelerindeki engelli bireylere empati ve saygıyla yaklaşmaları da bizim için oldukça önemli. Öğrencilerimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü hatırlamak, hatırlatmak ve öğrencilerimizde bu konuyla ilgili farkındalık kazandırmak amacıyla Osmaniye Engelliler Spor Kulübü Derneği başkanları ve sevgi dolu üyeleri ile bir araya geldiler.

“ORMAN HAFTASI FİDAN DİKİMİ”

Orman Haftası nedeniyle 3/A sınıfı öğrencilerimiz Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile Dereli Köyü gelir getirici tür ağaçlandırma sahasına zeytin fidanı dikimi yaptılar.

“BİR KAP MUTLULUK PROJESİ”

Bir Kap Mutluluk’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilerimiz sokak hayvanları için yardım kampanyası düzenlendiler. Öğrencilerimiz sokaktaki dostlarımız için elde edilen gelirle mama alarak duyarlılıklarını ortaya koydu. Haykonfed, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu ile başlattığı çalışma ile sokak dostlarımız ile yerinde buluşarak yardımları teslim edecekler. Unutmayalım ki bu dünyada yalnız değiliz ve hayvanların doğada en az bizim kadar yaşamaya hakları vardır.

“ANAOKULLARI YARDIM PROJESİ”

Okulumuz Öğrenci Meclisi, anasınıflarına yardım kampanyasında ihtiyaç sahibi anasınıfına yardım eli uzattılar. Proje kapsamında Düziçi Çatak Anasınıfına mobilya eşya ve kırtasiye yardımı yapıldı. Uluslararası Montessori Derneği ve Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma Derneği’nin destekleri ile okullara sınıfta kullanacakları materyal ve kırtasiye yardımı yapılmaya ve öğrencilerimiz eğitim hayatını güç şartlarda sürdüren çocuklar için sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edecekler.

“BU KIŞ BENİ SEN GİYDİR PROJESİ”

Eğitim hayatını güç şartlarda sürdüren çocuklar için önemli bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiren Okulumuz Öğrenci Meclisi, “Bu Kış Beni Sen Giydir 3” projesi ile bu durumdaki öğrenci kardeşlerine yardım eli uzattılar. Öğrencilerin organize ettiği “Bu Kış Beni Sen Giydir 3” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerine kışlık kıyafet (bot, kazak, pantolon, mont, çorap, atkı, eldiven) yardımı yapıldı. Proje kapsamında Şehit Tayfun Doğan İlkokul öğrencilerine, öğrencilerimizin hazırladığı kıyafetler hediye paketleri ile teslim edildi.

“4 EKİM BARINAK YARDIM KAMPANYASI”

Okulumuz öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma günü kapsamında bilinç oluşturmak ve hayvanlara yardımın önemini vurgulamak için Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek doğa dostları ile bir araya geldiler. Barınakta yaşayan hayvanlara  ihtiyaçları olan kedi ve köpek mamalarından oluşan paketleri hayvan barınağı yetkililerine  teslim ettiler.

“KÖY OKULU KİTAP YARDIM KAMPANYASI”

Okulumuz Öğrenci Meclisi,  topladıkları kitapları kütüphanesi olmayan  Osmaniye Issızca Köyü Şehit Ahmet Çalık İlkokulu-Ortaokulu’na bağışladı.  Kütüphane oluşturmak için bağışta bulundukları kitapları ve aldıkları hediyeleri kendileri götüren 8. sınıf öğrencileri okuldaki öğrencilerle hoş vakit geçirerek onlarla sohbet ettiler. Yardımlaşmanın ve dostluğun önemi vurgulanarak unutulmaz anılar paylaştılar.

“ŞÖNİM KUAFÜRLÜK YARDIM KAMPANYASI”

Okulumuz Öğrenci Meclisi, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Osmaniye Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) kuaförlük atölyesinin oluşturulmasında çeşitli malzeme yardımında bulunuldu. Okulumuz farkındalık yaratmaya ve duyarlı bireyler yetiştirmeye devam ediyor.

Right Menu Icon